ZOOMER

wynajem kajaków

Wynajem kajaków na spływy

Niegdyś rozsławione Podlasie na przestrzeni ostatnich kilku lat zaczyna ponownie cieszyć się sporą popularnością, zwłaszcza wśród entuzjastów sportów wodnych. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się aktualnie kilkudniowe spływy kajakowe przez Czarną Hańczę, która ciągnie się przez całe Podlasie.

Kajaki w sezonie letnim

wynajem kajakówNic więc dziwnego w tym, że większość ośrodków turystycznych prowadzi dziś również wypożyczalnie sprzętów wodnych, które można wynająć w bardzo rozsądnych, przystępnych cenach. Niezwykle pożądane są zwłaszcza kajaki, które może wypożyczyć każda osoba pełnoletnia. O czym powinniśmy pamiętać jeśli decydujemy się na wypożyczenie sprzętu wodnego? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że na terenie Podlasia funkcjonuje aktualnie bardzo wiele wypożyczalni, które pragną za wszelką cenę przyciągnąć do siebie nowych klientów. W poszukiwaniu najlepszej wypożyczalni dysponującej jedynie profesjonalnym, mało awaryjnym sprzętem, z pewnością pomoże nam internet. Pamiętajmy bowiem o tym, że coraz więcej firm specjalizujących się w wynajmie sprzętów wodnych posiada dziś swoje oficjalne strony internetowe, na których cyklicznie pojawiają się opinie klientów.

wynajem kajakówWarto również zdawać sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażone wypożyczalnie kajaków zazwyczaj przytaczają na swoich stronach konkretne marki specjalizujących się w produkcji najlepszych gatunkowo sprzętów. Jeśli natrafimy na ofertę wynajmu kajaków cenionego producenta, możemy być pewni, że sprzęt ten sprawdzi się znacznie lepiej od sprzętu wątpliwego pochodzenia. Jeśli już znajdziemy najbardziej odpowiadającą nam ofertę warto zweryfikować ją jeszcze w rzeczywistości. Choć wynajem kajaków nad Czarną Hańczą odbywa się głównie w sezonie letnim, to jednak większość wypożyczalni rozpoczyna swoją działalności już w okresie wczesnej wiosny, wówczas możemy więc skontaktować się z właścicielem danej wypożyczalni i wypytać go o jego ofertę. Miejmy na uwadze również fakt, że kapoki, kaski, a nawet i same kajaki występują w wielu rozmiarach, które będziemy zmuszeni dostosować do własnych gabarytów. Lekkie kajaki możemy wypożyczyć standardowo na jeden dzień.

Niektórzy właściciele spływów wypożyczają jednak oferowane przez siebie sprzęty i akcesoria na znacznie dłuższe okresy czasu. Warto również upewnić się czy firma, z której usług zamierzamy skorzystać, dysponuje odpowiednim zapleczem transportowym. Musimy bowiem liczyć się z tym, że jeśli wybieramy się na spływ z większą ilością osób, to będzie nam wówczas potrzebny szybki transport.