ZOOMER

karaiby

Karaiby – wiele wysp, jedno miejsce na ziemi

Karaiby niegdyś wydawały się miejscem i celem wyłącznie bogatych osób, dziś są one ogólnodostępną destynacją, do której zmierzają setki turystów z całego świata. Karaiby to malownicze miejsce położone na Morzu Karaibskim składające się z otaczających je wysp. Słyną one również z ciepłej wody, fantastycznych krajobrazów o każdej porze dnia oraz urokliwych plaż. Wizja spędzenia urlopu pod jedną z okolicznych palm również sprawia, że corocznie bez względu na to, jaka panuje pora roku i jaki miesiąc przedstawia kalendarz turyści podróżujący na Karaiby się zadowoleni.

Karaiby – piękne miejsce na ziemi

karaibyJedną z bardziej luksusowych form wypoczynku na Karaibach przeznaczoną dla osób lubiących obcować z bezkresnym horyzontem i lazurową wodą są rejsy. Rejsy na Karaibach równią się w pewnym stopniu od tych, jakie odbywają się w innych krajach, takich jak na przykład Grecja czy równie piękna Chorwacja. Różnica polega przede wszystkim, iż Karaiby podlegają pod Amerykę. Region w jakim się znajduje położony jest nieopodal Zatoki Meksykańskiej, jak i wybrzeży trzech Ameryk, takich jak Ameryka Północna, Południowa, a także Ameryka Środkowa. Prawo, jak i standardy amerykańskie mogą różnić się od tych, które obowiązują, jak i są spotykane w Europie. Karaiby składają się tak jak zostało wspominane wcześniej z licznych wysp, ale i wysepek, do których nie można dotrzeć w inny sposób niż łodzią bądź jachtem.
Dlatego rejsy na Karaibach są tak popularne. Turyści będąc w tym malowniczym zakątku świata pragną zobaczyć oraz zwiedzić jak najwięcej miejsc. Niektórzy uwielbiają również odkrywać mało znane zakątki, a tego powodem są rejsy na mniejsze wyspy, które nie są w tak dużym stopniu oblegane przez turystów jak centralna część Karaibów. Najsławniejszymi gminami wyspiarskimi, które wchodzą w skład Karaibów i do których można dopłynąć podczas jednego z rejsów jachtem są: Aruba i Bahamy, a także Dominikana i Kuba. Można udać się również w rejs jachtem do gmin jakimi są na przykład Haiti, Jamajka oraz malownicze znane z wielu piosenek Portoryko.

Wszystkie te wyspy odwiedzane są przez rzesze turytów, ale jednym z błędów, jaki popełnić można podczas podróży jachtem lub jakimkolwiek innym statkiem to nieodwiedzenie chociażby jednej z powyżej wymienionych wysp, wchodzących w skład Karaibów. Gminy wyspiarskie zachęcają turystów wysokimi temperaturami zarówno powietrza, jak i wody, ale udając się w głąb jednej z tych wysp, wychodząc ze strefy wyłącznie turystycznej poznać możemy życie osób mieszkających codziennie na wyspie, z dala od innych miejsc oraz osób, którym nieznane są duże, luksusowe aglomeracje miejskie.