ZOOMER

wczasy

Atrakcyjne wczasy w Borach Tucholskich

Bory Tucholskie to rozległe tereny leśne, skrywające masę intrygujących atrakcji, z których można korzystać nie tylko latem, ale również zimą. Choć zdecydowanie największą popularnością wśród turystów cieszy się niewątpliwie Tuchola, którą uznaje się za stolicę owych terenów, to jednak z wielu atrakcji możemy skorzystać również w mniejszych miejscowościach, do których zaliczyć możemy m.in. Chojnice czy Czersk. Za stolicę Borów Tucholskich uznaje się wcześniej wspomnianą Tucholę.

Wczasy spędzane w Borach Tucholskich

wczasy Miasto to położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, jak podają najnowsze badania przeprowadzone w 2013 roku, miejscowość tą zamieszkuje blisko 14000 mieszkańców. Pisząc o Tucholi, należy zwrócić szczególną uwagę na to, że położona jest ona aż nad trzema rzekami, do których zaliczamy Brdę, Kiczę oraz malowniczą Hozjannę. W miejscowości tej znajdują się ponadto trzy jeziora (Zamkowe, Głęboczek oraz Mielonek), nic więc dziwnego w tym, że każdego roku Tucholę odwiedza mnóstwo turystów zainteresowanych sportami wodnymi. Choć większość wczasowiczów wybiera się na wczasy w Borach Tucholskich w okresie letnim, to jednak warto pamiętać również o tym, iż tereny te obfitują w mnóstwo zabytków, które możemy bez przeszkód zwiedzać również w okresie jesienno-zimowym.

wczasyW samej Tucholi znajduje się bowiem wiele doskonale zachowanych zabytków typowo historycznych, które z pewnością spodobają się nie tylko prawdziwym pasjonatom losów naszego kraju, ale również wszystkim tym, korzy otwarci są na poszerzanie swych horyzontów za pomocą tego typu wiekowych, klimatycznych atrakcji. Puntem wyjścia dla wszystkich turystów powinno być niewątpliwie Muzeum Borów Tucholskich, w którym mieści się również główny punkt informacji turystycznej. Będąc na wczasach w Borach Tucholskich warto również odwiedzić m.in. największy rezerwat architektoniczny w Odrach, w którym podziwiać możemy doskonale zachowane kręgi kamiennie uważane przez niektórych za źródło pozytywnej, witalnej energii. Sporym zainteresowaniem cieszy się również rozległy, pieszy szlak poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, którzy w przeszłości aktywnie działali również na terenie Borów Tucholskich.

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że w Borach Tucholskich mamy do czynienia z niezwykle czystym, zdrowym powietrzem, które z pewnością zbawiennie wpłynie na nasze drogi oddechowe. Z tego też powodu na wczasy w Tucholi oraz mniejszych miejscowościach podległych owym teremom, decyduje się dziś mnóstwo kuracjuszy, którzy pragną zregenerować siły po przebytych wcześniej chorobach. Zbawienny mikroklimat Borów Tucholskich z pewnością pomoże nam więc szybko powrócić do zdrowia.