ZOOMER

Zorganizowana wyprawa rowerowa po Litwie

Aktywny wypoczynek znajduje wielu zwolenników. Leżenie plackiem na plaży nie dla każdego jest bowiem przyjemnością. Są osoby, które najlepiej odpoczywają, gdy coś robią – spacerują, zwiedzają, pływają czy też jeżdżą na rowerze. Na szczęście coraz częściej możemy natrafić na zorganizowane wyprawy rowerowe, i to nie tylko po Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

Trasa wycieczki rowerowej po Litwie

zorganizowane wyprawy rowerowe w europieCiekawą opcją jest na przykład wycieczka rowerowa po Litwie. Trasa obejmuje 220 kilometrów na rowerze. Wydaje się to dużo, jednak uczestnicy mają na to 7 dni, ponadto przecież odcinki trasy przeplatane są przyjemnymi odpoczynkami i zwiedzaniem określonych miejsc. Po indywidualnym przyjeździe każdego uczestnika do Kłajpedy na Litwie, następuje przedstawienie map i tras, którymi wyprawa będzie się poruszała. Pierwszy dzień jest jednak typowo organizacyjny, na uczestników czeka zwiedzanie Starówki oraz nocleg w komfortowych warunkach, aby zebrać siły na kolejny dzień, który zacznie się od 58-kilometrowej trasy rowerowej. Z Kłajpedy uczestnicy pedałują przez stare wioski rybackie do stacji ornitologicznej znajdującej się w Vente. To z kolei delta Niemna, dlatego jest to też miejsce naprawdę malownicze. Następny dzień to z kolei trasa do miasteczka Silute, a po odpoczynku podróż w kierunku wyspy Rusne oraz rejs statkiem przez Zalew Kuroński. Znów uczestnicy zobaczą naprawdę piękne krajobrazy, ponieważ Mierzeja Kurońska wyróżnia się wyjątkowym, wydmowym wyglądem.

zorganizowane wyprawy rowerowe w europieTo kolejne 48 kilometrów jazdy już są uczestnikami. Następny dzień rozpoczyna się od zwiedzania Nidy. Wspomniane wydmy są jednymi z największych w Europie i można zobaczyć z nich całą panoramę tej miejscowości. Ten dzień poświęcony jest na typowy turystyczny wypoczynek, a więc zwiedzanie – na przykład letniej rezydencji Thomasa Manna, z czego z pewnością ucieszą się osoby, które „Czarodziejską górę” przeczytały nie raz. Jak widać, zorganizowane wyprawy rowerowe w Europie to nie tylko podziwianie krajobrazów zza kierownicy roweru, ale także klasyczne zwiedzanie. To dlatego takie wyprawy interesują coraz więcej osób. Osoby, które zdecydują się na taką wyprawę po Litwie, zobaczą także tak zwaną „Górę czarownic”, będą mogli zwiedzić Muzeum Morza, Delfinarium, a także przepłynąć się promem.

Zobaczą piękne plaże w Pałandze oraz Muzeum Bursztynu. A to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników wycieczki rowerowej. Oczywiście w cenie takiego wyjazdu jest nocleg oraz śniadania, a także serwis rowerowy, w razie gdyby na trasie zdarzyła się jakaś awaria. Uczestnicy mogą więc czuć się całkowicie bezpiecznie.