ZOOMER

domki

Zakopiańskie domki – czym się charakteryzują?

Wypoczynek w górach to coś, o czym marzy wiele osób. Stylowe domki na wynajmę czekają na turystów spragnionych górskich wrażeń na stokach, jak również lubiących komfortowy wypoczynek po aktywnym dniu. Jednak domki na wynajem jakie znajdziemy w Zakopanem czy innych turystycznych miejscowościach wyglądają inaczej niż standardowy dom murowany czy też dom z bali.

Zakopiańskie domki  z drewna

domki Są one stylizowane i prezentują jedyny w swoim rodzaju styl zakopiański. Od czego zacząć omawianie tego jak wyglądają zakopiańskie domki? Na pewno są to domy z drewna. Drewno jest dobrym materiałem izolacyjnym, a jego właściwości cieplne są tym wyższe, im niższa jest temperatura na zewnątrz. Dobrze zakonserwowany materiał będzie odporny na stałe działanie śniegu, nie będzie także przeciągów, bo zimne powietrze nie przedostanie się przez żadne szczeliny. Drewniany domek z charakterystycznym dachem wyróżnia się na tle otoczenia i od razu wiadomo, że prezentuje on styl zakopiański. Często bywają liczne zdobienia na przykład na ramach okiennych, zakończeniu dachu, czy werandzie. Dom z drewna to także wnętrze z drewna. Styl góralski, rustykalny, czy inny surowy będzie nadawał się do tego idealnie. Wtedy do jasnego drewna można dobrać niewiele dodatków.

domki Przydatne są puchate białe dywany, kominki na drewno, czy też delikatne oświetlenie ze stylowych lamp wiszących. Pomieszczenia w stylu zakopiańskim są bardzo przytulne, mają rodzinną ale i romantyczną atmosferę. Na pewno jest to idealne miejsce do odpoczynku przy ogniu kominkowym i podziwianiu widoku za oknem. Styl zakopiański stosuje przede wszystkim jasne kolory, choć pojawiają się także liczne wzorzyste dodatki. Tkaniny dekoracyjne, poduszki, obrazki, czy inne pełne są folklorystycznym, lokalnych elementów. To z jednej strony nadaje koloru do wnętrza, jak również jest czymś specyficznie góralskim, czyli idealnym do zakopiańskiego domku. Warto zaznaczyć, że w większości takich domków znajduje się kominek, jednak zazwyczaj pełni on funkcję dekoracyjną czy też rozpalany jest przed przyjazdem gości, żeby wprowadzić ich we właściwą atmosferę. Obok niego zainstalowane jest centralne ogrzewanie, które spełnia funkcję grzewczą. Na pewno urlop spędzony w stylowym zakopiańskim domku będzie niezapomniany.

Niesamowity styl góralski prezentowany przez domy z drewna z folklorystycznymi dodatkami jest czymś w co inwestują właściciele nieruchomości, a co jest doceniane przez grupy turystów. W Zakopanem takie domki na wynajem dla wczasowiczów są najbardziej reprezentacyjne.