ZOOMER

hotel przyjazny rodzinie

Wakacje z rodziną w nadmorskim hotelu

Często, myśląc o zbliżających się wakacjach i urlopie, zastanawiamy się nad wybraniem najodpowiedniejszego miejsca do wypoczynku. Niektórzy chcą wyrwać się ze swojej rzeczywistości i udać się najdalej jak się da – wyjeżdżają za granicę, nad chorwackie i hiszpańskie morza. Inni zostają w domu, sądząc, że nigdzie nie ma przecież jak w domu.

Hotel blisko morza

hotel przyjazny rodzinieJest to jednak błąd – nasz organizm najlepiej wypoczywa poza miejscem, które najczęściej kojarzymy ze swoją codziennością. Dzieje się tak ze względu na podświadome odczuwanie obowiązku pozostawania w stanie najwyższego skupienia i gotowości do działania. Jak więc łatwo się domyślić, opuszczanie swojego miejsca zamieszkania jest ważne szczególnie dla naszego zdrowia. Długotrwałe oddziaływanie stresu może bowiem spowodować nasze osłabienie, brak motywacji (co wydatnie przekłada się na jakość naszej pracy), pogorszenie relacji z najbliższymi przez ciągłe rozdrażnienie i ogólnie pogorszone samopoczucie. Dobrym kierunkiem, w który możemy się udać jest polskie morze, gdzie warunki chyba najlepiej sprzyjają naszemu zdrowiu. Wcale nie musimy przepłacać na udawaniu się do drogich uzdrowisk – aby skutecznie przysłużyć się swojemu zdrowiu wystarczy regularnie wychodzić na spacery po plaży. Warto również pomyśleć o tym, by wynająć nadmorski hotel przyjazny rodzinie, z którego słychać będzie szum fal. Morskie powietrze wydatnie przyczyni się do poprawy naszej kondycji. Przede wszystkim należy wspomnieć o istotnym działaniu jodu na nasz organizm.

hotel przyjazny rodzinieTo ten składnik daje nam bowiem najwięcej podczas naszego wypoczynku. Jod jest mikroelementem i niezwykle ważnym dla naszego prawidłowego funkcjonowania pierwiastkiem. Dzienna dawka jodu dla dorosłego człowieka wynosi mniej więcej 200 μg. Po wniknięciu do naszego organizmu gromadzi się w tarczycy, którą pobudza do produkcji niezwykle ważnych hormonów T3 i T4 (trójodotyroniny i tyroksyny). Ich niedobór może zaburzyć procesy naszego metabolizmu, a przy tym poważnie wpłynie na nasze samopoczucie. Warto więc zadbać o taką dawkę jodu, która wystarczy nam na cały rok – aż do powrotu nad polskie morze. Należy również pamiętać o walorach relaksacyjnych spędzania wakacji nad polskim morzem. Nie bez powodu większość relaksacyjnych melodii składa się między innymi z szumu fal.

Nad Bałtykiem będziemy mogli ich posłuchać „na żywo”, a zapach morza i lasu sosnowego dopełni nasze wrażenia, zapewniając nam wspaniale spędzone dni naszego urlopu. Względy zdrowotne są z pewnością czymś, co powinniśmy mieć na względzie, wybierając miejsce naszego wypoczynku.