ZOOMER

Urlop w Powidzu dla dwóch osób

Osoby aktywnie spędzające wakacje, które cenią sobie przede wszystkim to, co znajdą poza pokojem hotelowym, bardzo często mają szansę trafić na prawdziwe turystyczne perełki. Nie brakuje ich wcale w naszym kraju, nie musimy więc jechać za granicę, aby znaleźć jakieś interesujące miejsce, na które przeciętny turysta nigdy nie trafi.

Pokoje w pensjonatach

pokoje 2-osoboweJedna z takich perełek położona jest w województwie wielkopolskim, pomiędzy dwoma jeziorami i stanowi świetne miejsce na wakacje we dwoje. Powidz, bo taką nazwę nosi ta miejscowość, jeszcze w zeszłym stuleciu była miastem, jednak prawa miejskie straciła ostatecznie w 1934 roku. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą z trzynastego wieku, a uważny obserwator ma szansę znaleźć w Powidzu i jego okolicach ślady dawnego osadnictwa. Obecnie jest to miejscowość przede wszystkim turystyczna, doskonała dla wypoczynku dla osób, które cenią sobie pobyt na łonie natury i uwielbiają wycieczki po lasach oraz spędzanie czasu nad wodą. Tego w Powidzu nie brakuje – sporą część gminy stanowią lasy, a jezioro Powidzkie posiada I klasę czystości, co oznacza, iż woda w nim jest zdatna do picia. Turyści mogą np. obserwować w jeziorze raki, które żyją tylko w najczystszych wodach.

pokoje 2-osoboweJeśli chodzi o bazę noclegową, to jest ona rozbudowana, ale nastawiona przede wszystkim na noclegi dla par czy niewielkich grup. Najłatwiej znaleźć pokoje 2-osobowe w Powidzu w pensjonatach czy gospodarstwach agroturystycznych. Można także zdecydować się na wynajęcie całego domku letniskowego, których również na tym terenie nie brakuje. W okolicy niewiele jest typowych turystycznych atrakcji, co oznacza, iż w przypadku niepogody skazani jesteśmy np. na wieczór z planszówkami – choć to równie dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Gdy pogoda dopisuje, warto wybrać się na ryby czy na żagle, poobserwować regaty na jeziorze albo podglądać florę i faunę. Pary ceniące sobie spokój i ciszę mogą wybrać to miejsce na krótką podróż poślubną i odpocząć po przygotowaniach do wesela. Również poza typowym sezonem turystycznym warto odwiedzić Powidz i spędzić w tym miejscu wspólne Walentynki albo Sylwestra.

Wiele ośrodków turystycznych organizuje imprezy okolicznościowe, a poza wspomnianym Sylwestrem czy Walentynkami można bawić się tu na przykład na zabawie andrzejkowej. Ceny pokoi przez cały rok są bardzo atrakcyjne, zarówno dla dwóch osób, jak i dla nieco większych grup – koszt noclegu to w wielu miejscach około 20-30 zł, co sprawia, że to miejsce wyjątkowo atrakcyjne także dla mniej zamożnych turystów.