ZOOMER

wakacyjne wycieczki rowerowe do zakopanego

Rowerowe wycieczki po Zakopanem

Wakacyjne miesiące zazwyczaj rozpieszczają nas intensywnymi promieniami słonecznymi. Nic więc dziwnego, że, kto może, planuje urlop na lipiec lub sierpień. To najlepszy czas na zwiedzenie pięknych miejsc naszego kraju. Jednym z takich miejsc jest oczywiście Zakopane, które nie narzeka jednak na brak turystów niezależnie od pory roku. Zamiast jednak tradycyjnej formy zwiedzania, być może warto zobaczyć Zakopane, trzymają kierownicę roweru?

Zakopane na rowerze

wakacyjne wycieczki rowerowe do zakopanegoTakie wakacyjne wycieczki rowerowe do Zakopanego to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i naprawdę dobrą zabawę z rodziną czy znajomymi. Wystarczy zebrać zainteresowane osoby spośród naszych bliskich i razem ruszyć na podbój tego miasta oraz Tatr! Czasami jednak zdarza się, że nie mamy z kim wybrać się na taką wyprawę. Być może nasz partner nie mógł wziąć urlopu w tym samym czasie, co my; a być może dzieci zaplanowały już sobie wakacyjne wyjazdy z rówieśnikami i nie kwapią się do spędzenia tego czasu z nami. Na szczęście nie oznacza to, że mamy zrezygnować z rowerowej wycieczki do Zakopanego. Oczywiście nie każdy lubi spędzać czas samotnie, więc możemy poszukać towarzystwa w inny sposób. Jeśli się przyłożymy, uda nam się znaleźć firmy, które proponują zorganizowane wyprawy rowerowe! Taką firmę prowadzą zazwyczaj miłośnicy jednośladów, którzy ze swojej pasji zrobili pracę.

wakacyjne wycieczki rowerowe do zakopanegoOrganizują krótkie wycieczki, jak i te dłuższe, a także obozy oraz eskapady zagraniczne. W dodatku, żeby wziąć w nich udział, nie trzeba nawet posiadać własnego roweru. Wystarczy odrobina kondycji, a sprzęt możemy wynająć z przyległej do firmy wypożyczalni. To też rozwiązuje problem z jego transportem, gdyż wybierając opcję wynajmu roweru, nie musimy martwić się jego przewożeniem. O wszystko bowiem zadba organizator. Takie zorganizowane wycieczki rowerowe do Zakopanego to ciekawy sposób na spędzenie kilku wakacyjnych dni. Z pewnością nie będziemy wówczas narzekać na brak wrażeń. Pozwiedzamy, ale też nieco się zmęczymy – jednak taki aktywny wypoczynek potrafi być równocześnie relaksujący! Jeśli aktywne spędzanie wolnego czasu to dla nas forma relaksu, takie wycieczki rowerowe na pewno nam się spodobają. Oprócz Zakopanego, można udać się też w inne rejony.

Na rowerze można zwiedzić najciekawsze miejsca w całej Polsce zamiast plackiem leżeć na plaży. Po takich wakacjach z pewnością będziemy zadowoleni. Także dlatego, że nasza kondycja zdecydowanie się poprawi. Będziemy mieć lepsze samopoczucie, a i na zdrowie nie będziemy narzekać. Wszystko to zasługa aktywnego wypoczynku.