ZOOMER

pensjonaty

Pensjonaty luksusowe w Kudowie Zdrój

W miasteczku uzdrowiskowym, jakim jest Kudowa – Zdrój znajduje się kilkanaście luksusowych pensjonatów. Poza nimi powstało również wiele innych, tańszych miejsc, w którym można wypocząć.

Pensjonaty blisko centrum

pensjonaty Miasteczko to proponuje pobyt w licznych obiektach, które mają charakterystykę uzdrowiskowo-rehabilitacyjną. Na jego terenie umieszczony jest park zdrojowy, w którym kuracjusze korzystać mogą z wód mineralnych o działaniu uzdrowiskowym. Wysoką popularność Kudowa Zdrój zawdzięcza także swojemu położeniu, jak i urokliwemu pejzażowi, który zawdzięcza towarzystwu lasów oraz Gór Stołowych. Pośród wielu obiektów noclegowych wyróżnić można luksusowe pensjonaty w Kudowie Zdrój, które usytuowane są najczęściej niedaleko pijalni wody lub lasów, z dala od zgiełku turystów. Oprócz wypoczynku, swój czas poświęcić można na zwiedzanie zabytków oraz wielu atrakcji się w niej znajdujących. Ciekawą alternatywą dla odpoczynku w parku zdrojowym jest pobyt w Muzeum Zabawek „Bajka”. Muzeum zawiera w sobie historię wielu zabawek z dawnych czasów, takich jak domowe, ręczne teatrzyki, szopki bożonarodzeniowe, czy też porcelanowe i szmaciane lalki. Wystawa muzealna obejmuje eksponaty począwszy od starożytności, aż po wiek dwudziesty. Miejsce to podobnie, jak całą Kudowa Zdrój jest magiczne. Jej umiejscowienie przy czeskiej granicy umożliwia zwiedzenie innego kraju, bez potrzeby kosztownej, długiej podróży.

pensjonaty Dzień spędzony w Czechach z pewnością nie wystarczy zwiedzającym na zgłębienie kultury, a także najważniejszych miejsc w Czechach, jak i stolicy Pradze. Wracając do Kudowy, kolejną z atrakcji, jakiej nie powinno się pomijać jest szlak ginących zawodów. Wzdłuż tej trasy ustawione są drewniane chaty, w których wnętrzu zaznajomić można się z zawodami, które dziś, w dwudziestym pierwszym wieku zanikają. Następnym nietuzinkowym miejscem, wartym zobaczenia jest Muzeum Żaby. Wystawa obejmuje wszystko to, co związane jest z żabami i ich życiem. Kaplica Czaszek znajdująca się w Kudowie Czermna jest również wspaniałą alternatywa na spędzanie wolnych chwil wraz z równoczesnym poznawaniem historii i ciekawostek związanych z tym miejscem. Kaplica składa się z czaszek poległych na wojnie, która trwała od tysiąc siedemset czterdziestego roku, aż do tysiąc siedemset czterdziestego drugiego roku. Miasto jest także idealne dla wszystkich osób, które uwielbiają jazdę rowerową.

Stworzone w nim szlaki turystyki rowerowej. W pobliżu Kudowy Zdrój znajduje się wiele oznakowanych dróg rowerowych, przebiegających przez Park Narodowy Gór Stołowych.