ZOOMER

narty biegowe

Narty biegowe – trening i różne połączenia

Biegi narciarskiej stały się w Polsce popularne głównie za sprawą sukcesów, jakie odnoszą reprezentacji naszego kraju w różnych konkursach pucharowych. Bieg nie jest tak niebezpieczny jak skoki narciarskie, bo nie ma ryzyka upadku z wysokości.

Nauka jazdy na nartach biegowych w szkółce narciarskiej

narty biegoweNatomiast wybór różnych malowniczych lub trudnych tras sprawia, że są ciekawsze niż zjazdy narciarskie i slalomy, odbywające się w tym samym miejscu. Jednak biegi narciarskie nie są łatwą dyscypliną sportu. Dlatego też jeśli chodzi o narty biegowe – nauka w Zieleńcu jest dobrym rozwiązaniem. W renomowanej szkółce narciarskiej na pewno nauczymy się podstaw, dzięki którym bieg narciarski przestanie mieć przed nami tajemnice. Przede wszystkim warto jest wiedzieć jak wybrać narty do biegania, jak również jakie wybrać akcesoria i środki konserwujące do nart, szczególnie chodzi o smarowanie ich woskami, dzięki którym łatwiej jest pokonywać ośnieżone trasy. Biegi narciarskie są zdecydowanie dla osób z dobra kondycją, wytrzymałych, które nie poddają się łatwo. Takie biegi mają długość od kilometra w sprincie do dziesięciu kilometrów w sztafecie miejskiej. Każdy mistrz biegów narciarskich wiele ćwiczy, szczególnie chodzi o zwiększenie wydolności, poprawa oddychania i kondycji.

narty biegoweWarto wspomnieć o tym, że biegi narciarskie są nie tylko samodzielną dyscypliną, ale także występują w połączeniu. Biathlon to połączenie biegów i strzelenia. Strzela się do tarcz ustawionych wzdłuż linii. Za spudłowanie dolicza się dodatkowe minuty do czasu czy też należy wykonać małe karne okrążenia blisko miejsca strzelania. Biegi połączone ze skokami narciarskimi tworzą razem kombinację norweską. Zazwyczaj biegi idą zawodnikom lepiej niż skoki, ale nie dotyczy to każdego. W takich łączonych konkurencjach jak kombinacja norweska, triathlon, czy siedmiobój każdy ma swoją specjalizację, dyscyplinę w jakim czuje się najlepiej. Bez wątpienia biegi narciarskie cieszyć się będą nadal sporym zainteresowaniem, przynajmniej tak długo jak nasi zawodnicy będą odnosili kolejne zwycięstwa. W naszych górach zdecydowanie są dobre warunki do trenowania tej dyscypliny, co oszczędza nam konieczności zagranicznych wyjazdów.

Opcje kursowe szkółek narciarskich odnośnie biegów nie są zbyt znane, większość osób wybiera ,,zwykłą” naukę jazdy, ale dla osób bardziej zaawansowanych, z większym doświadczeniem na stokach, takie specjalistyczne kursy będą miłą odmianą. Warto jest sprawdzić oferty jakie przygotowują szkółki narciarskie w różnych górskich miejscowościach turystycznych.