ZOOMER

noclegi

Komfortowe noclegi w Szczawnicy

Szczawnica to jedno z popularnych miasteczek uzdrowiskowych, które znajduje się w województwie małopolskim. Liczy zaledwie około 6 tysięcy mieszkańców, ale w sezonie przyjeżdża tutaj naprawdę wielu turystów. To dlatego, że Szczawnica oferuje nam naprawdę wiele. Po pierwsze, są tutaj aż cztery kilometry tras narciarskich o różnym poziomie trudności.

Noclegi w ładnym miejscu

noclegi Dlatego osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek, z pewnością będą zadowolone. Po drugie, znajduje się tutaj wiele ciekawych miejsc – na przykład Muzeum Pienińskie, gmach teatralno-hotelowy czy też pijalnia wody. Chętni mogą udać się do Uzdrowiska czy do Zakładu Przyrodoleczniczego, gdzie prowadzone są hydroterapie, inhalacje oraz kuracje pitne. Nic dziwnego, że o noclegi w Szczawnicy czasami jest trudno, ludzie zaklepują miejsca w sanatorium jeszcze na długi czas przed sezonem. Ale jeśli mimo tego nie chcemy odpuścić wizyty w tym mieście, ale interesują nas niedrogie a przy tym komfortowe noclegi Szczawnica oferuje nam jeszcze coś oprócz sanatoriów. W pobliżu w Krościenku nad Dunajcem znajdują się atrakcyjne pensjonaty oraz domki na wynajem.

noclegi Taki domek z pewnością będzie dobrym wyborem, jeśli udajemy się do Szczawnicy z rodziną – dzięki temu żadni inni goście nie będą nam przeszkadzali, ponieważ taki domek wynajmujemy w całości dla siebie. Możemy wybrać domek dwupoziomowy, będziemy mieć wówczas dla siebie naprawdę dużo przestrzeni, bo aż 80 m2. W obiekcie tego typu znajdują się dwie sypialnie urządzone przytulnie i ze smakiem. Zapewnią nam one komfortowy odpoczynek. Ponadto uzyskujemy dostęp do eleganckiej łazienki z prysznicem, a także do salonu, w którym znajduje się wygodny zestaw wypoczynkowy. W takich domkach nie zabrakło też miejsca na aneks kuchenny – całkowicie wyposażony. Możemy zatem gotować zdrowe posiłki w domku, zamiast żywić się na mieście, co wyniesie nas o wiele drożej. Słowem podsumowania, jeżeli chcemy odwiedzić Szczawnicę, wcale nie musimy martwić się brakiem miejsc w sanatoriach. W pobliżu znajduje się bowiem wiele pensjonatów, willi oraz domków na wynajem – które zapewnią nam naprawdę udany urlop. Wielu gości, którzy już raz nocowali w Szczawnicy, z chęcią wracają tam w kolejnym roku.

Właściwie odwiedziny Szczawnicy dla wielu rodzin stają się wakacyjną tradycją i to nie powinno nikogo dziwić. Jest to bowiem miasteczko o dużym potencjale turystycznym, a korzyści wynikające z uczestniczenia w kuracjach pitnych są naprawdę niezmierne, co potwierdzi każdy, kto brał w nich udział chociaż jeden raz.