ZOOMER

Jesienne wakacje nad morzem w Jantarze

O wyjeździe nad morze najczęściej myślimy latem, kiedy aura jest słoneczna. Niestety, bywa i tak, że cały wyjazd pada deszcze lub jest tak wietrznie, że trudno o spokojny wypoczynek na plaży (o kąpieli w ogóle nie ma mowy). Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się wyjechać na urlop wczesną jesienią.

Domki są wygodne

domki letniskowe nad morzem Podpowiadamy, dlaczego warto wówczas odwiedzić Jantar, który od wielu już lat jest chętnie odwiedzany przez turystów. Jantar to niewielka miejscowość, a jeśli mamy być wierni szczegółom – wieś, położona w województwie pomorskim, w gminie Stegna. Niedaleko stąd do Gdańska (40 km). Od wielu lat to miejsce odwiedza całe mnóstwo turystów. Przyjazd w sezonie bez wcześniejszej rezerwacji noclegu bywa ryzykowny, bo może się zdarzyć, że nigdzie nie znajdzie się kwatery. Inaczej jest jesienią, gdy kończy się czas urlopów. I to wtedy, o ile jest taka możliwość, warto wybrać się nad morze. Taki wyjazd ma same plusy. Nie ma zbyt dużego tłoku. Nie trzeba stać w długiej kolejce, by kupić smażoną rybę na obiad. Na plaży jest gdzie położyć koc, można w ciszy porozmawiać. Szlaki są puste, jest gdzie spacerować i jeździć na rowerze. W wrześniu również nad morzem notuje się wyższe stężenie jodu, niezwykle ważnego dla zdrowia pierwiastka.

domki letniskowe nad morzem Łatwiej też o znalezienie wolnej kwatery. Szczególnie polecane jesienią są domki letniskowe nad morzem w Jantarze. Wygodne, w pełni wyposażone, przytulne. A to tylko niektóre z ich zalet. Ulokowane są w bardzo bezpiecznej okolicy. Do dyspozycji gości na wyłączność jest kuchnia, łazienka z prysznicem i WC oraz wszelkie udogodnienia (telewizja satelitarna, bezpłatne wi-fi). W Jantarze znaleźć można również ośrodek, który posiada jedyny na Mierzei Wiślanej basen kryty. Turystów zachęca się też do podejmowania aktywności fizycznej, co ma odzwierciedlać rosnący trend zainteresowania zdrowym trybem życia. Ośrodki wczasowe umożliwiają wypożyczenie rowerów, kije nordic-walking, sprzętu do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Na ich terenie ponadto do dyspozycji gości są boiska do gry, a dla najmłodszych – doskonale wyposażony plac zabaw. Wakacje nad morzem jesienią? Dlaczego nie! To świetny sposób na wspólne spędzenie urlopu.

Do wyjazdu zachęca dobra baza noclegowo-gastronomiczna oraz fakt, że pogoda w Polsce we wrześniu nadal jest zbliżona do letniej aury. Jest ciepło i przyjemnie. A zatem wyjazd jest jak najbardziej wskazany. Dobrym pomysłem jest wynajem domków letniskowych nad morzem w Jantarze, w których zapewnimy sobie wypoczynek na najwyższym poziomie.