ZOOMER

rower elektryczny

Jakiej konwersji roweru możemy dokonać?

Wielu z nas zainteresowało się od niedawna tematem posiadania roweru elektrycznego. Jednak w większości przypadków uznajemy to za pewnie „widzi mi się” i odkładamy pomysł na bok. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że szkoda nam roweru, który posiadamy.

Konwersja roweru na rower elektryczny

rower elektrycznySkoro jest dobry, da się na nim jeździć, to po co kupować nowy? Na takie dylematy również znalazło się rozwiązanie. Można jak najbardziej zdecydować się na konwersję swojego obecnego roweru do takiej elektrycznej wersji. Może się nam wydawać, że będzie to dość problemowe i, że przecież to nie będzie to samo co oryginalnie kupony rower elektryczny. Jednak jeśli jesteśmy przywiązani do naszego starego roweru, a chcielibyśmy zwiększać dystanse tras i zwiększać ich trudność to czy faktycznie ta elektryczna wersja po konwersji nie będzie dobrym rozwiązaniem? Musimy zdawać sobie sprawę jednak z tego, że koszta, które poniesiemy będą zbliżone do kupa nowego roweru. Musimy liczyć się z zapłaceniem rynkowej ceny zestawu silnikowego do roweru i uiszczenia opłaty za wykonanie montażu. Ważne będzie również rozróżnić, że można skorzystać z możliwości jaką daje konwersja górskiego roweru do elektrycznego na różne sposoby. Może się to wydawać dziwne, jednak jest jak najbardziej możliwe.

rower górskiMożna zdecydować się na konwersję roweru poprzez użycie silnika centralnego. Będzie się opierało to na zamontowaniu silnika elektrycznego wraz z korbą. Wtedy rower jest najbardziej stabilny i najpewniej rozkłada się obciążenie. Napęd przekazywany jest do tylnego koła za pośrednictwem łańcucha. Wydawało by się to jedyne słuszne rozwiązanie, jednak można jeszcze zdecydować się na konwersję bezpośrednio związaną z tylnym kołem .Wtedy łańcuch wyklucza się z przekazywania napędu, a my mamy uczucie lekkiej jazdy rowerem, mniej więcej jakby ktoś pchał rower. Trzecia forma konwersji bierze pod uwagę przednie koło. W tym przypadku montaż odbywa się tak samo, jednak odczucia są inne. Po konwersji roweru z użyciem przedniego koła podczas jazdy mamy wrażenie jakby ktoś nas ciągnął. To już od nas zależy jaką formę konwersji wybierzemy. Ze względu na różną budowę rowerów, warto skonsultować z montażystą która opcja będzie w naszym przypadku najlepsza.

Skoro istnieje możliwość wykorzystania swojego ulubionego roweru do długodystansowych tras, niekoniecznie prostych, dotychczas wymagających od nas zbyt wiele wysiłku, konwersja na rower elektryczny okaże się faktycznie wyjściem doskonałym. Oczywiście jest wiele aspektów na które należy zwrócić indywidualnie uwagę. Jednak zadowolenie końcowe jest jednakowo wysokie.