ZOOMER

tekstylia hotelowe

Jakie tekstylia hotelowe są najwytrzymalsze?

Od tekstyliów, które wykorzystywane są w hotelach, przede wszystkim należy wymagać możliwie jak największej wytrzymałości. Wynika to z faktu, że znacznie częściej, niż ma to miejsce w użytku domowym, tekstylia te są prane, i prasowane. Jak się okazuje, czynnikiem, który ma największy wpływ na wytrzymałość takich tekstyliów, jest z całą pewnością ich gramatura.

Wysokojakościowe tekstylia hotelowe

tekstylia hoteloweW obecnym czasie tekstylia, takie jak pościel czy ręczniki, które są dedykowane do zastosowań domowych, mają gramaturę, która wynosi około 125 g. Jest to wartość, która jest zdecydowanie zbyt niska, aby zaspokoić wymogi pościeli, która stosowana jest w hotelach. Taka pościel jest prana praktycznie po każdej zmianie gości w pokoju, dosyć często z dodatkowymi środkami dezynfekującymi, oraz wybielającymi. Właśnie z tego względu, wytrzymałe tekstylia hotelowe od producenta powinny mieć znacznie wyższa gramaturę, która powinna dochodzić nawet do 160 g na m/2. Taka pościel jest nie tylko znacznie bardziej wytrzymała, ale także okazuje się być znacznie milsza w dotyku, w porównaniu do tej o gramaturze znacznie mniejszej.

pościel hotelowaNa wytrzymałość, albo raczej trwałość tekstyliów hotelowych, ogromny wpływ ma również ich kolor. W przypadku wyboru tych o kolorze bardzo jasnym, najlepiej białym, znacznie prostsze jest utrzymanie ich w odpowiedniej czystości. Przede wszystkim takich tekstyliów nie będzie dotyczył problem utraty koloru i ich blaknięcia, albo będzie on zdecydowanie mniej zauważalny. Dodatkowo, wszelkie plamy czy przebarwienia również będą znacznie prostsze do usunięcia – wystarczy do tego użyć odpowiedniego wybielacza. Jego użycie na tekstyliach o tak wysokiej gramaturze nie spowoduje widocznego osłabienia tkaniny. W przypadku wyboru kołder czy też poduszek do hoteli przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich wypełnienie. Tym bardziej trwałym oraz neutralnym na zdrowie potencjalnych gości, jest wypełnienie sztuczne, zamiast tego z pierza. Kołdry i poduszki z takim wypełnieniem syntetycznym bez większych problemów można regularnie prać, tym samym przedłużając okres, w którym z danej kołdry czy też poduszki będzie można korzystać.

W obecnym czasie znacznie więcej uwagi niż kiedykolwiek wcześniej, przykłada się do wyboru odpowiedniego wyposażenia hotelowego. Jednym z bardziej istotnych jego przykładów, z całą pewnością są tekstylia hotelowe. Powinny być one z jednej strony wygodne, a z drugiej żadnych problemów nie powinna sprawiać ich dezynfekcja, oraz regularne pranie i prasowanie. Na to będzie miała wpływ zastosowana w ich przypadku gramatura materiałów.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę: www.perfect.gpe.pl!