ZOOMER

Jaki wybrać nocleg w Jaśle i innych miastach Beskidu Niskiego?

Planując wyjazd na wakacje – czy to w góry, czy nad morze, pierwszą rzeczą, którą należy załatwić to znalezienie noclegu. Liczne oferty hoteli i apartamentów dostępnych w Tatrach, czy Bieszczadach zasypują serwisy i portale hotelowe. Jak w całym tym szaleństwie znaleźć prawdziwe perełki, w oddalonych od tłumów turystów miejscach?

Tanie pokoje do wynajęcia w Jaśle

pokoje do wynajęcia W pierwszej kolejności trzeba wybrać miejsce, w jakim planuje się spędzić wakacje – Zakopane i okolice przepełnione są turystami, nie tylko w okresach wakacyjnych, a zyskujące popularność Bieszczady witają co roku coraz więcej podróżujących. Szukając spokojnego miejsca, z dala od zgiełku, warto przyjrzeć się ofercie, jaką prezentuje Beskid Niski. Góry tutaj, choć nie przekraczają 1000 metrów, są niesamowicie malownicze, porośnięte gęstymi lasami i co najważniejsze – okolice cieszą się bogatą kulturą i historią, które można poznać w licznych skansenach, wioskach oraz cmentarzach wojennych. Liczne porównywarki cen hoteli i pośrednicy rezerwacji dostępni w internecie z pewnością pomogą znaleźć nocleg w przystępnej cenie – wystarczy jedynie wpisać cel podróży, liczbę gości i termin przyjazdu. Mnóstwo hoteli współpracuje z tego typu stronami, dzięki czemu można znaleźć tam zarówno ośrodki letniskowe w większych miejscowościach, jak Gorlice, jak i pokoje do wynajęcia koło Jasła.

pokoje do wynajęciaPoszukując jeszcze bardziej ustronnego miejsca, warto przejrzeć oferty okolicznych gospodarstw agroturystycznych i schronisk, oferujących często niskie ceny noclegów. Agroturystyka z roku na rok kwietnie, także w Beskidzie Niskim, oferując gościom przeróżne doświadczenia – od możliwości skosztowania lokalnej kuchni, nauki gwary, po różne formy aktywnego odpoczynku i obcowania z naturą. Gospodarstwa te nierzadko oddalone są od reszty cywilizacji o kilka kilometrów, zapewniając odwiedzającym ciszę i spokój. Dla osób preferujących większą niezależność lub wyjeżdżających w większej grupie świetnym wyborem jest wynajem domku letniskowego. Niektóre ośrodki także oferują wolnostojące domki, z dala od zgiełku miasta, z pięknymi widokami – wystarczy tylko dokładnie przeszukać oferty i znaleźć tę, która spełni oczekiwania. Urokiem Beskidu Niskiego jest dzikość natury i surowość otaczającego krajobrazu.

Lokalna ludność dba o to, by nie naruszyć naturalnego piękna tych gór i pielęgnuje tradycje i obyczaje, angażując się w pomoc przy naprawie zabytków, czy pracując w okolicznych skansenach. Beskid Niski to niezwykle urokliwe miejsce, w którym znaleźć można mnóstwo gospodarstw agroturystycznych, zachęcających do odwiedzin.