ZOOMER

noclegi koło wyciągu

Idealny nocleg w Murzasichlu

Górskie miejscowości są co roku oblegane przez turystów. Latem góry są idealne do wspinaczki i długich wędrówek, a zimą do jazdy na nartach i snowboardzie. W związku z tym sezon turystyczny trwa niemal cały rok. Są oczywiście bardziej znane i popularne miejscowości i te mniej oblegane. Niewątpliwie Murzasichle jest dobrą propozycją. Z jednej strony jest malowniczo położone, niewielkie, ale jednak znane, zatem nie trzeba się martwić, że nie znajdzie się tam dobrej restauracji, czy dobrze zaopatrzonego sklepu.

Popularne noclegi w górach

noclegi koło wyciąguNic więc dziwnego, że tanie noclegi koło wyciągu w Murzasichlu cieszą się tak wielkim powodzeniem. W miejscowości jest wiele stoków, z których mogą korzystać zarówno początkujący, jak i profesjonaliści od sportów zimowych. Liczne wyciągi sprawiają, że na szczyt stoku łatwo jest dotrzeć bez zbędnej wędrówki. Poza tym, koszty wejściówek są niższe niż na przykład w Zakopanem, które jest zimową stolicą kraju. Warto celować w noclegi koło wyciągu, ponieważ wtedy można iść na stok piechotą, nie martwiąc się o transport. W małych miejscowościach często źle działa komunikacja miejska (o ile działa w ogóle), a parkingów nie jest dostatecznie wiele. Przez to dostanie się na stok i zaparkowanie w sensownym miejscu jest utrudnione, a za płatny parking trzeba słono zapłacić. Poza tym, blisko stoków zwykle znajdują się też restauracje i bary.

noclegi koło wyciąguW każdej chwili można wybrać się na kubek gorącej czekolady, czy zjeść rozgrzewającą zupę. Również zrobienie zakupów nie będzie stanowiło problemu, bez względu na to czy chcemy kupić przekąski, czy pamiątki z wyprawy. Bliskość miejsca noclegowego sprawia, że zawsze można zjeść też własnoręcznie przygotowany obiad, udać się na poobiednią drzemkę, czy wrócić do noclegowni jeśli się czegoś zapomniało. W Murzasichlu opcji noclegowych jest naprawdę sporo. Można nocować w hotelach, domkach góralskich, czy wynająć kwaterę prywatną. W ten sposób zarówno osoba, której zależy na tym by mieć cały obiekt dla siebie, jak i taka która ceni hotelowe restauracje będzie mogła znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Murzasichle warto poznać zarówno latem, jak i zimą. To dobre miejsce do spacerów po górach, do jazdy na nartach, jak i do innych form aktywnego wypoczynku.

Świeże powietrze i malownicze krajobrazy spodobają się z pewnością każdemu turyście. Warto sprawdzać także oferty promocyjne i sezonowe np. sylwestrowe czy majówkowe w celu obniżenia kosztów noclegu i skorzystania z dodatkowych atrakcji np. kuligu, degustacji góralskiego jedzenia czy grillowania.