ZOOMER

noclegi w mikołajkach

Gdzie nocować w Mikołajkach?

Mikołajki znają chyba wszyscy. To niewielkie miasto zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim w powiecie mrągowskim. Jest pięknie zlokalizowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorami Tałty i Mikołajskim. Okrzyknięte zostało żeglarską stolicą Polski. Od lat przyciąga wielu turystów z Polski, ale też różnych zakątków świata.

Nocleg w lecie

noclegi w mikołajkachCzy w Mikołajkach jest zatem gdzie nocować? W Mikołajkach jest 1,5 tysiąca miejsc w hotelach oraz kilkaset miejsc noclegowych w kwaterach prywatnych i pensjonatach. O nocleg w Mikołajkach nie trzeba się więc martwić. Mimo wszystko jednak warto zaplanować swój pobyt wcześniej, by dokonać rezerwacji, zwłaszcza w okresie letnim. A na co zwrócić uwagę przy wyborze kwatery? Najważniejsze to wziąć pod uwagę parametry, które są dla nas najistotniejsze. Liczy się oczywiście komfort danego miejsca, jego czystość i usytuowanie. Godny uwagi jest kameralny hotel zlokalizowany na skraju Puszczy Piskiej. Stąd w kilkanaście minut można dotrzeć do centrum Mikołajek i promenady nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego. Mieści się tam wiele restauracji i kawiarni, a nieopodal znajduje się park wodny Tropikana.

noclegi w mikołajkachWybierając miejsce na nocleg w Mikołajkach trzeba też wziąć pod uwagę, czy w obiekcie znajduje się kuchnia, w której można samodzielnie przygotowywać posiłki, lub restauracja czy stołówka, w której podawane są dania przygotowywane na miejscu. Grupy zorganizowane muszą sprawdzić, czy dany pensjonat ma odpowiednią ilość miejsc dla grupy oraz czy na jego terenie znajduje się parking dla autokarów. Dla wielu osób kluczową sprawą jest też wyposażenie pokoi. Czy posiadają łazienkę z prysznicem? Czy do dyspozycji gości jest lodówka i czajnik? Czy w pokoju jest telewizor? Na wszystkie te pytania odpowie pracownik obiektu w trakcie rozmowy telefonicznej. Można też poszukać informacji na stronie internetowej hotelu lub pensjonatu. Turyści też często zastanawiają się, kiedy odwiedzić Mikołajki. Latem, gdy pogoda sprzyja kąpielom w jeziorach, czy może jesienią, gdy mazurskie lasy pełne są grzybów? Mazury czekają jednak na gości cały rok. W mieście znajduje się nawet sztuczny stok narciarski.

Hotele i pensjonaty w Mikołajkach czekają na gości indywidualnych i zorganizowanych. Wiele z nich organizuje wesele, konferencje, szkolenia oraz imprezy integracyjne. Odbywają się tam również uroczystości rodzinne. Turyści mają zapewnione wszelkie atrakcje. Coś ciekawego znajdzie się zarówno dla osób aktywnych, jak i tych, co pragną ciszy i spokoju. Wiele możliwości miasto daje też dzieciom.