ZOOMER

rowery

Czy przedni bagażnik rowerowy to dobry wybór?

Bagażnik w rowerze okazuje się być jednym z tych elementów, które mogą mieć kluczowe znaczenie przede wszystkim dla komfortu jazdy, oraz dla tego, jak wiele rzeczy będzie można zabrać ze sobą na rowerową wyprawę. Od pewnego czasu, coraz większa liczba rowerzystów, decyduje się na wybranie bagażnika montowanego z przodu roweru. Przy jego umiejętnym doborze można sprawić, że przestrzeń bagażowa w rowerze ulegnie zdecydowanemu zwiększeniu.

Przedni bagażnik rowerowy – sporo miejsca

rowerTo właśnie do bagażników, które montowane są z przodu, można umocowywać bardzo praktyczne i coraz bardziej popularne, sakwy turystyczne. To właśnie w nich, można zwiększyć znacznie większą ilość przydatnych akcesoriów, jedzenia, czy też zakupów, niż do nawet najbardziej pojemnego bagażnika rowerowego. Co więcej, bagażnik rowerowy, który montowany jest z przodu roweru, umożliwia stały podgląd na przechowywane w nim przedmioty. Jest to jego spora przewaga nad bagażnikiem tylnym, gdzie trzeba zatrzymać się w czasie jazdy rowerem, aby sprawdzić, czy na przykład przechowywana kurtka nie spadła z bagażnika. Dla bardziej umiejętnych rowerzystów, lekki bagażnik rowerowy przedni wiąże się także z możliwością na przykład wyjęcia w czasie jazdy wody czy innego napoju, w szczególności, jeśli bagażnik ten wykorzystywany jest do umocowania sakwy turystycznej.

roweryBagażniki rowerowe przednie, dostępne są obecnie w wielu różnych rodzajach, mocno różniących się swoją konstrukcją. Część z nich, bardzo przypomina swoim wyglądem, jak również i funkcjonalnością bagażniki montowane z tyłu. Ważne jest jednak, aby nie zamawiać takiego właśnie bagażnika w ciemno. Wszystko z tego względu, że w przypadku niewłaściwego dobranie jego typu do rodzaju roweru, mogłoby to się skończyć na przykład zawadzeniem koła o ten bagażnik. Prawidłowo zamontowany, bagażnik przedni nie wpływa w żadnym, negatywnym stopniu na komfort jazdy, czy też nawet sterowność roweru. Jest to jego kolejna z wielu przewag, jakie posiadają tego rodzaju bagażniki nad tymi standardowymi, które montuje się tak często z tyłu roweru, co wpływa na rosnącą popularność tego rozwiązania.

Trudno wyobrazić sobie możliwość wyruszenia na dłuższe wycieki rowerowe, bez zamontowania odpowiedniego rodzaju bagażnika. Tym rodzajem, który wraz z biegiem czasu zyskuje stale na popularności, są bagażniki montowane w przedniej części roweru. Ja się bowiem okazuje, ten rodzaj bagażnika pozwala na przykład na umocowanie w nim odpowiednio pojemnej sakwy turystycznej, która pozwala na przewożenie znacznie większej ilości przedmiotów.