ZOOMER

opony do roweru

Czy korzystanie z wypożyczalni rowerowej jest opłacalne?

Wiosna to ten okres w roku, kiedy to znowu bardzo popularne stają się podróże z pomocą roweru. Jak się jednak okazuje, jego posiadanie na własność, wiązać się może z różnymi niedogodnościami. Jedną z bardziej istotnych, jest z całą pewnością wysoka cena zakupu roweru. Biorąc pod uwagę, że z roweru można korzystać praktycznie przez ograniczoną część roku, należy się poważnie zastanowić nad sensem zakupu go na własność.

Wypożyczanie rowerów coraz bardziej popularne

pani na rowerzeJest to tym bardziej widoczne mając na uwadze wysoką cenę zakupu roweru, która często przekracza obecnie tysiąc złotych. W takiej sytuacji, dla osób, które z roweru korzystają sporadycznie, lepszym rozwiązaniem będzie dobra wypożyczalnia rowerów. Po pierwsze, likwiduje to konieczność brania na siebie konieczność brania na siebie odpowiedzialności ze stan roweru, jego konserwacji, oraz przechowywania. Te bardziej skomplikowane prace związane z naprawą roweru, takie jak wymiana dętki, mogą wymagać już bardzo dużych umiejętności. Tymczasem, korzystając z roweru wypożyczonego, całą odpowiedzialność za stan techniczny roweru, biorą na siebie firmy oferujące taki wynajem. Należy również liczyć się z tym, że do kosztów zakupu roweru należy również doliczyć koszt dodatkowego osprzętu, który nie jest dostępny wraz z zakupem roweru. Mowa tutaj o światłach rowerowych, koszyku na zakupy, czy, w przypadku niektórych modeli, nawet błotnikach.

opony do roweruMoże to spowodować, że do już wysokiej domyślnie ceny zakupu roweru trzeba będzie doliczyć jeszcze kwotę kilkuset złotych. Wiele osób nie ma także odpowiedniej wiedzy na temat właściwego przechowywania, czy też konserwacji roweru, co też powoduje, że można z niego korzystać przez okres nie dłuższy niż dwa lata. Korzystanie z rowerów wypożyczonych jest szczególnie dobrym pomysłem w miastach. Wszystko ze względu na fakt, że w blokach rzadko obecnie dostępne jest odpowiednie miejsce na jego przechowywanie, czy też wykonywanie pewnych, podstawowych prac związanych z naprawą, czy też konserwacją roweru. Nic dziwnego więc, że usługi wypożyczalni rowerowych stają się coraz popularniejsze. Posiadanie roweru na własność nie jest obecnie optymalnym rozwiązaniem.

Wynika to z faktu, że korzystając z rowerów wypożyczonych, nie ma konieczności dbania o rower, co w praktyce okazać się może bardzo problematyczne, ale także i kosztowne. Ważne jest jednak, by korzystać z usług tych wypożyczalni, które to przykładają odpowiednią rolę do ułatwieniem procesu wypożyczania ich swoim użytkownikom, oraz tych, które przykładają dużą uwagę do zachowania wypożyczonych rowerów w dobrym stanie.