ZOOMER

Co na podróż samolotem – kuferek czy walizka?

Podróżowanie samolotem na większe i mniejsze dystanse zawsze wiąże się z pakowaniem, a pakowanie z odpowiednio dobranym bagażem. Pomimo coraz większej popularności walizek, wiele osób korzysta też z kuferków przenośnych, które mają swoje zalety i wady. Porównując te dwa rodzaje bagaży – walizki i kuferki – co jest lepszym wyborem jeśli chodzi o podróż samolotem?

Kufer czy walizka – co wybrać?

Decydując się na podróż samolotem należy wybrać bagaż podręczny o odpowiednim rozmiarze, który zmieści się w standardach danej linii lotniczej. Dużo osób podróżuje zarówno z kuferkami, jak i walizkami. Różnica w ich użytkowaniu potrafi być jednak znacząca, dlatego warto przyjrzeć się każdej z opcji i porównać je do siebie. Jedną z największych różnic pomiędzy kuferkiem a walizką jest sposób ich przenoszenia. Podczas gdy kuferek posiada pasek, dzięki któremu możliwe jest zawieszenie go na ramieniu, walizka ma rączkę, za którą prowadzi się swój bagaż. Taka różnica może wpłynąć znacząco na komfort użytkowania, w szczególności gdy decydujemy się na zabranie z sobą dużej ilości rzeczy. Wygodna walizka z abs i dobrymi kółkami pozwala na swobodne poruszanie się z ciężkimi rzeczami osobistymi, jednak kuferek na ramię często oznacza sprawniejsze przemieszczanie się z bagażem. Różnica pomiędzy tymi dwoma opcjami jest również w zabezpieczeniach.

Walizki często posiadają specjalny, szyfrowany zamek, który umożliwia dodatkowo zabezpieczenie swoich rzeczy i może pozwolić na uniknięcie kradzieży. Kuferki rzadko kiedy oferują taką możliwość, dlatego mogą zostać uznane za mniej bezpieczne podczas samotnych podróży na bliższe i dalsze dystanse. Wszystko zależy jednak od indywidualnych potrzeb danej osoby i zapotrzebowania na dodatkowy zamek. Większość kuferków posiada też więcej kieszonek od walizek. Dobre walizki zaprojektowane są tak, że mają kieszonki na gumkę i zamek, dzięki czemu możliwe jest chowanie wszelkiego rodzaju drobnych rzeczy osobistych. Kuferki z kolei zawsze posiadają liczne kieszonki, które umożliwiają oddzielenie rzeczy od siebie. Ponadto, niektóre modele wyróżniają się obecnością lusterka, które może okazać się przydatne w podróży, szczególnie w przypadku bagażu podręcznego do samolotu. Taki kuferek może służyć głównie jako bagaż do przechowywania kosmetyków lub innych tego typu produktów.

Kuferki i walizki różnią się od siebie wieloma cechami, co może wpływać na późniejszy komfort korzystania z nich. W związku z tym dobrze jest ocenić indywidualnie swoje wymagania oraz potrzeby jeśli chodzi o bagaż samolotowy i samemu wybrać najwygodniejszą opcję.